Топ Вести

Шокантно научно откритие: Ова суштество го сруши златното правило на еволуција

Шокантно научно откритие: Ова суштество го сруши златното правило на еволуција

Дејмијен Ескере, истражувач од Австралискиот национален униерзитет, инаку по потекло од Чиле, тврди дека дошол до историско откритие кое го руши “златното …

НАСА со години ја криела вистината за смртта на седумте астронаути: Нивниот лет траел само 73 секунди, а потоа почнала агонијата

НАСА со години ја криела вистината за смртта на седумте астронаути: Нивниот лет траел само 73 секунди, а потоа почнала агонијата

Сите уште го паметат директниот телевизиски пренос од страшната експлозија на вселенското летало "Chalenger" лансирано на 28-ми јануари 1986-та година на Флорида. Само 73 …

Бил Гејтс: Не заслужувам толку големо богатство, богатите треба да плаќаат поголем данок

Бил Гејтс: Не заслужувам толку големо богатство, богатите треба да плаќаат поголем данок

Еден од најбогатите луѓе во светот, Бил Гејтс, вели дека платил данок од 10 милијарди долари, но дека тоа е многу малку. Тој смета дека данокот што го плаќа е …

Образование и Наука

Македонија

Забава

Top