10 најдобри градови во САД за работа во 2017 година

10-Must-Stops-in-Austin-with-Kids-Where-to-Stay-Eat-and-What-to-Do-7679821bf0f840548b848888b6e8ccd0.jpg

Доколку планирате во 2017 година да пронајдете добро платена работа во Соединетите Американски Држави вработување почнете да барате во Тексас или Колорадо.

Последната студија на NerdWalleta покажала дека секоја држава во САД има по два најдобри градови кога се работи за барање на работа.

На прво место се нашол Аустин во Тексас, а го следат Денвер (Колорадо), Нашвил (Тенеси), Сијетл (Вашингтон), Дарам (Северна Каролина) и Атланта (Џорџија).

Веднаш зад нив се наоѓа Минеаполис (Минесота), Линколн (Небраска), Ирвинг (Тексас) и Рали (Северна Каролина).

Во оваа студија се вклучени 100 најголеми градови во Америка, при што се анализирани просечните плати, стапката на невработеност и раст на работна сила, како и однос на приходи и трошоци.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail