10 направи кои може да ја спасат планетата Земја

10-napravi-koi-moze-da-ja-spasat-planetata-Zemja.jpg

10 направи кои може да ја спасат планетата Земја

Да не заборавиме колку пластика употребуваме, а особено во изминатиов период кога забележуваме фрлени заштитни маски на улиците, што е штетно за животната околина, но и извор на зарази.

Извор: kurir.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail