11 скиени места во светот кои ќе ве воодушеват

mesta.jpg

Нема кој не сака патувања и откривање на нови дестинации кои досега не ги видел.

12-skrieni-mesta-vo-svetot-koi-kje-ve-voodushevat-01.jpg

Но, некои популарни места се преполни со туристи кои се „тепаат“ да стигнат секаде и да се фотографираат, па тоа може да создаде и одбивност кај другите.

За оние кои не се љубители на гужвите и сакаат буквално да истражуваат нови недопрени убавини, ние ви нудиме 11 такви дестинации.

Не се лесно достапни, но добро е да знаете дека постојат бидејќи никогаш не ни е доста од нови скриени убавини:

Пустински регион во Австралија

12-skrieni-mesta-vo-svetot-koi-kje-ve-voodushevat-02.jpg

Јужен Остров, Нов Зеланд

12-skrieni-mesta-vo-svetot-koi-kje-ve-voodushevat-04.jpg

Патагониа, Аргентина

12-skrieni-mesta-vo-svetot-koi-kje-ve-voodushevat-05.jpg

Кулусук, Гренланд

12-skrieni-mesta-vo-svetot-koi-kje-ve-voodushevat-06.jpg

Шетландски Острови, Шкотска

12-skrieni-mesta-vo-svetot-koi-kje-ve-voodushevat-07.jpg

Велигденски Остров, Чиле

12-skrieni-mesta-vo-svetot-koi-kje-ve-voodushevat-08.jpg

Аполима, Самоа

12-skrieni-mesta-vo-svetot-koi-kje-ve-voodushevat-09.jpg

Ле, Индија

12-skrieni-mesta-vo-svetot-koi-kje-ve-voodushevat-10.jpg

Гозо, Малта

12-skrieni-mesta-vo-svetot-koi-kje-ve-voodushevat-11.jpg

Гаспесие, Канада

12-skrieni-mesta-vo-svetot-koi-kje-ve-voodushevat-12.jpg

Супаи, Аризона

12-skrieni-mesta-vo-svetot-koi-kje-ve-voodushevat-13.jpg

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail