15 years UACS Celebration

15-years-UACS-Celebration.jpg

15 years UACS Celebration

15 years UACS Celebration

Yesterday evening, University American College Skopje hosted its official celebration on the occasion of the 15 years jubilee. We are honored to have the attendance of the President of the Republic of North Macedonia, Mr. Stevo Pendarovski, as well as the attendance of members of the Government of the Republic of North Macedonia and the attendance of the members of the diplomatic missions in the country. Congratulations UACS!

Вчера вечер, Универзитетот Американ Колеџ Скопје беше домаќин на официјалната прослава по повот јубилејот 15 години постоење. Ни беше чест што настанот го посети Претседателот на Република Северна Македонија, г. Стево Пендаровски, претставници на Владата на Република Северна Македонија, како и претставници на дипломатските тела во земјата. Честитки УАКС!

Извор: УАКС

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail