„Купи книга, подари насмевка“ на Булеварот на книгите

knizara.jpg

Во организација на Лео Клуб Лаурус, Клуб Матица, Tеатар Комедија и Гимназијата Алгоритам, во книжарницата „Матица“, се одржа хуманитарен настан „Купи книга Подари насмевка“.

На вчерашното дружење, посетителите на Булеварот на Книгите присусутвуваа на есејско читање организирано од учениците во Гимназијата Алгоритам, добија влезници за претставите во Театар Комедија, секој беше награден со подароци од организаторите и конечно главната цел беше остварена, собрани беа 400 наслови кои ќе бидат донирани во Домовите за деца без родители.

Преку забава, едукација и дружење се овозможи да се придонесе за уште една детска радост!

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail