4 идеи за вкусен доручек со јајца

4-idei-za-vkusen-doruchek-so-jajca.jpg

4 идеи за вкусен доручек со јајца

Доколку сакате малку да ја промените утринската рутина кога станува збор за доручек, еве 4 рецепти кои би требало да ви се допаднат.

Рецептите се на Сара Лин, познатата домаќинка која своите идеи ги преставува преку својот канал на YouTube.

Сите 4 рецепти се со пржени јајца, зачинети со различни додатоци за да биде доручекот и богат, но и здрав.

Извор: kurir.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail