5 чекори за здрав живот на доктор Ентони Балдузи

5-chekori-za-zdrav-zivot-na-doktor-Entoni-Balduzi.jpg

5 чекори за здрав живот на доктор Ентони Балдузи

Повеќето од вас го знаете д-р Ентони Балдузи од YouTube каналот Fit Father Project – Fitness For Busy Father.

Во новото видео, тој ќе ви открие како да го подобрите животот и здравјето на вашето тело со 5 чекори и ефикасни совети.

Многумина сметаат дека сите проблеми ќе ги решат само со вежбање, но дали тоа е вистина – слушнете во видеото.

Извор: kurir.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail