Адидас ја игнорираше рекламата направена од студент за нив, но сега сигурно жалат поради тоа

adidas.png

Оваа прекрасна и трогателна реклама за Адидасе дело на 26-годишниот студент по филмска режија, Јуџин Мерхер.

Тоа што е најинтересно е дека Јуџин ја понудил оваа реклама на компанијата Адидас но таа освен што не била прифатена, Јуџин никогаш и не добил повратен одговор. Наскоро од Адидас ќе сфатат дека направиле голема грешка, бидејќи приказната за пензионираниот маратонец го освои целиот свет:

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail