Административен референт во кон – транс шипинг

1pxUA4l3H0eUFgsEHj3pqQ-large.jpg

Кон-транс Шипинг компанија за логистика и поморски транспорт, која веќе 15 години е присутна на пазарот, има потреба од вработување на:

Административен референт

Опис на работни задачи:

Управување со канцелариско работење
Координација на активности на возила
Водење на документација
Потребни квалифиакции:

Познавање англиски јазик
Работење во Word, Excel
Претходно работно искуство во областа ќе се смета за предност
Поседување на возачка дозвола Б категорија (активен возач) ќе се смета за предност
Комуникативност, одговорност, навременост и прецизност во работата

Апликациите со вашето CV испратете ги преку полето Аплицирај веднаш или на нашата мејл адреса [email protected] Огласот е отворен до 07.02.2018 год

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail