Агент во контакт центар

amsm.png

Клучни работни обврски:

 • Одговарање на дојдовни повици
 • Прибирање на информации за состојба на патишта
 • Комуникација со медиуми
 • Издавање на документи

Потребни квалификации:

 • Средно образование
 • Средно познавање на MS Office (word, excel), Internet
 • Напредно познавање на Англиски јазик
 • Средно познавање на Германски јазик се смета за предност
 • Претходно работно искуство во иста или слична област се смета за предност

Способности и потребни професионални вештини:

 • Комуникациски вештини
 • Активно слушање
 • Аналитични способности
 • Организираност и одговорност
 • Флексибилност и работа во 3 смени
 • Способност за работа во кратки рокови

Доколку сакате да ни се придружете и да станете дел од нашиот успешен тим, ја очекуваме вашата кратка биографија и мотивационо писмо на македонски јазик во електронска форма да ни ја доставите на [email protected] со назнака РАБОТА – Агент во Контакт центар, најдоцна до 13 февруари 2017.

Само избраните кандидати ќе бидат контактирани.

Што мислиш ти?
 • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
 • Mail