АГЕНТ ЗА НЕДВИЖНОСТИ

AGENT-ZA-NEDVIZNOSTI.jpg

АГЕНТ ЗА НЕДВИЖНОСТИ

Агенција за недвижности „Новел Недвижности“ ДОО Скопје има потреба за вработување на: Агент за недвижности

Основни одговорности:

 • Посредување при издавање/продажба, преговарање и советување за условите на пазарот
 • Воспоставување на позитивни односи со клиенти, контактирање и создавање/обновување на база од податоци
 • Континуирано следење на пазарот

Потребни квалификации:

 • минимум ССС возраст над 23 години
 • комуникациски и продажни способности искуство во продажба ќе се смета за предност
 • способност за тимска и работа во динамична средина
 • одлично познавање на англиски јазик
 • одлично познавање на работа со Office пакет и Internet
 • возачка Б-категорија ќе се смета за предност

Вашето CV може да го испратите на [email protected]

Ќе бидат контактирани само апликациите кои ќе влезат во потесен круг.

 

Извор: kariera.mk

Што мислиш ти?
 • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
 • Mail