Ако имате некој од овие стари мобилни телефони, може да заработите до 200 илјади денари!

tel.jpg
Доколку некаде во некоја фиока пронајдете стар мобилен телефон кој не го користите – НЕ ГО ФРЛАЈТЕ.
Можеби токму тој мобилен телефон спаѓа во т.н “класици“ кои може да ви донесат вистинско мало богатство, пренесуваат британските медиуми.
Според водичот кој тие го објавија, еве за кои мобилни телефони постои голема побарувачка:
Nokia 3310 во Британија се продава за цена од 10 до 55 фунти
Motorola Razr V може да се продаде за околу 60 фунти
Sony Ericsson W88i може да се продаде за околу 50 фунти
Nokia N95 може да ви донесе заработка од 90 фунти
Nokia 9000 вреди неверојатно 500 фунти
Nokia Mobira Talkman од 1981 се купува за спектакуларни 900 фунти
Но тоа не е се! Кралот на старите телефони е Motorola DynaTAC. Ако го поседувате овој мобилен телефон, па уште и да е во добра состојба, за него може да добиете до 3.000 фунти!
За старите iPhone модели се нуди цена од 150 до 1.000 фунти.
Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail