Ако ја избришете оваа апликација батеријата на телефон ќе ви трае подолго

baterija.jpg

Една од најчесто користените апликации на телефоните, е токму социјалната мрежа Фејсбук, а таа најмногу ја троши вашата батерија.

Според последниот објавен извештај, направен со корисници на Ајфон 7, кои мислеле дека ќе имаат доволно батерија која ќе држи цел ден, се покажало дека оние кои користеле Фејсбук за неколку часа останале со празен телефон.

Чудно е што Фејсбук не е оптимизиран во таа смисла, бидејќи е познато дека е една од најкористените апликации.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail