Ако сте се упатиле кон целта и при секоја препрека застанувате да фрлате со камења…

dostoevski-1.jpg

Ако сте се упатиле кон целта и при секоја препрека застанувате да фрлате со камења кон секое куче кое лае по Вас, никогаш нема да стигнете до целта.

– Фјодор Достоевски –

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail