Ако во една минута воочите повеќе од 10 разлики, имате одлична моќ на запазување

zagatka.jpeg

 

Ако во една минута воочите повеќе од 10 разлики, имате одлична моќ на запазување на разлики. Затоа фокусирајте се на сликата и тестирајте ја својата перцепција!

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail