АМСМ вработува Машински Инженер

amsm.png

Клучни работни обврски:

 • Единечно одобрување на возила (хомологација)
 • Одобрување на праправени/поправени возила (атест)

Потребни квалификации:

 • Дипломиран Машински инженер насока Моторни возила
 • Напредно познавање на MS Office
 • Напредно познавање на Англиски јазик
 • Претходно работно искуство во иста или слична област се смета за предност

Способности и потребни професионални вештини:

 • Професионалност
 • Свесност за безбедноста на работа
 • Способност за работа во динамична средина
 • Тимска работа
 • Позитивен став
 • Практично учење

Доколку сакате да ни се придружете и да станете дел од нашиот успешен тим, ја очекуваме вашата кратка биографија и мотивационо писмо на македонски јазик во електронска форма да ни ја доставите на vrabotuvanje@amsm.com.mk со назнака РАБОТА – Машински инженер, најдоцна до 15 февруари 2017.

Само избраните кандидати ќе бидат контактирани.

Што мислиш ти?
 • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
 • Mail