ANDROID Developer

kinetiqsolutions.jpg

Вашата главна цел ке биде пасија за програмирање, познавање и практично употребување на технологии за развој на софтвер, стабилност и одржување на истиот, и решение за развивање на нов.

Наша главна обврска ќе се флексибилни работни часови, пријателска и профисонална работна околина основана на team building активности и меѓусебно разбирање, запознавање и изучување на нови технологии и голема количина на кафе, чоколадо и редбул J

Што е потребно да се биде дел од Kinetiq Solutions?

• Работно искуство повеќе од 2 години

• Познавање на Алгоритми

• Познавање на бази на податоци

• Познавање на објектно ориентирање програмирање

• Познавање на Јава програмски јазик

• Познавање на Андроид СДК и работа со Андроид Студио

• Познавање и користење на надворешни библиотеки

• Одлично Познавање на Git

• Познавање на REST сервиси и JSON

• Одлично познавање на Англиски јазик

 

Доколку сакате да бидете дел од нашиот тим испратете mail на vrabotuvame@kinetiqsolutions.com

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail