Андроид проблеми: Не ви работат апликациите на мобилниот – ова е решението

Android-problemi-Ne-vi-rabotat-aplikaciite-na-mobilniot-ova-e-reshenieto.jpg

Андроид проблеми: Не ви работат апликациите на мобилниот – ова е решението

Многу корисници на Андроид телефоните вчера и денеска забележаа дека дел од нивните апликации не работат.

Гмеил, Вибер, Амазон, Ватс Ап не функционираат, но Гугл соопшти дека знаат за проблемот, а понуди и брзо и лесно решение за апликациите да се отвораат без проблем.

Се што треба да направите е да отворите Settings ->Apps и да најдете „Android Webview“,  што всушност е апликација која го прави проблемот и треба да се ажурира.

Или поедноставо може да Google Play Store директно да ја ажурирате ОВАА апликација .

Извор: kurir.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail