АПЕЛ: На малиот Лука му е отстрането едно око, да му помогнеме да го зачува другото!

50796946_1177579342416197_4395724557294501888_n.jpg

Да бидеме хумани и да му помогнеме на малиот Лука кој се бори против ретка болест- тумор на очи.

Семејството ги моли за помош сите хумани граѓани да помогнат, Лука да може повторно да гледа со едното око, бидејќи за жал, другото му е отстрането со цел да се спречи ширењето на болеста.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail