Апел за помош на Јован Илиевски

detence1234567-1.jpg

Двегодишниот Јован Илиевски од Битола има глауком на двете очи, висок притисок кој често варира, поради што мора да оди на чести контрoли во Бугарија, а можна е и дополнителна операција.

Да му помогнеме со донација од 100 мкд на телефонските броеви за донации:

за корисници на Телеком 070/143-193

за корисници на ВИП 143-474

Трансакциска сметка за донации 200002854481848 – Стопанска банка АД Скопје.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail