AСИСТЕНТ ЗА ПРОДАЖБА

ASISTENT-ZA-PRODAZBA.jpg

AСИСТЕНТ ЗА ПРОДАЖБА

Сладок Дом е компанија со 2 продажни салони и 2 онлине продавници за Завеси, Домашен Текстил и Декоративни Осветлувања во Македонија.

Нудиме голем број на модели со цени на секој степен на избор. Лоцирани сме во Скопје на Главната Улица за Уредување на Домот т.н. ПЛАСТИЧАРКСА УЛУЦА со еден Ексклузивен и еден OUTLET салон.

www.SladokDom.com

www.KupiZavesi.com

За позицијата:

АСИСТЕНТ НА ПРОДАЖБА

Потребни квалификации:

 • Претходно изкуство за продажба
 • Мотивација за надградување на работни вештини

Личен профил:

 • Комуникативност и преговарчки вештини
 • Трудољубивост и доверливост
 • Мотивација за работа во тим

Главни обврски и одговорности на позицијата:

 • Прием и изложување на роба согласно пропишани процедури
 • Позитивен однос и убедливост во комуникацијата
 • Ориентираност кон потреби на купувачи
 • Примена на стандардите за работа
 • Грижа за имиџот на фирмата

Ако сте енергични, храбри и полни со ентузијазам, а воедно способни да работите како дел од тим, Ве молиме испратете биографија  со назнака Асистент на Продажба на [email protected] во рок од 15 дена од објавување на огласот.
Само кандидатите кои во целост ги исполнуваат условите ќе бидат контактирани.

Извор: kariera.mk

Што мислиш ти?
 • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
 • Mail