Авиокомпанија со најмногу следачи: Повеќе од 20 милиони луѓе го следат Катар ервејс на Фејсбук

Aviokompanija-so-najmnogu-sledachi-Povekje-od-20-milioni-lugje-go-sledat-Katar-ervejs-na-Fejsbuk.jpg

Авиокомпанија со најмногу следачи: Повеќе од 20 милиони луѓе го следат Катар ервејс на Фејсбук

Катар ервејс е авиокомпанијата со најмногу следачи на Фејсбук. Таа веќе има над 20 милиони следачи, објавија оттаму.

Авиокомпанијата е на социјалните мрежи од 2012 година и досега има повеќе од 26 милиони следачи ширум светот.

Повеќето од нив се на Фејсбук, додека другите се на Инстаграм, Твитер, Линкд-ин.

Извор: denesen.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail