Axeltra нуди можност за full-time пракса наменета за сите студенти

DIGITAL-MARKETING-INTERNSHIP-PROGRAM-AT-AXELTRA.jpg

DIGITAL MARKETING INTERNSHIP PROGRAM AT AXELTRA

Друштво за информатички технологии Axeltra нуди можност за full-time пракса наменета за сите студенти и дипломирани кои покажуваат интерес за развој на својата кариера во областа на:

  • Дигитален Маркетинг

Зошто да се пријавиш за практикантската програма?

  • Можност да ја започнеш својата кариера во областа за која се интересираш
  • Зголемување на практичното знаење преку платена практикантска програма
  • Простор да ги истакнеш своите идеи преку креативни активности

Што е потребно за да аплицираш за практикантската програма?

  • Тимски дух, комуникативност
  • Интерес за развивање на своето знаење во областа на маркетинг
  • Добро познавање на англиски јазик
  • Основно познавање на MS Office пакет

Ако си студент или дипломиран на некој од општествените или техничките науки и посакуваш да го надоградиш своето знаење преку тимски активности и работа на реални проекти, испрати ја својата апликација (CV) на [email protected]

Дознај повеќе за нас на www.axeltra.com

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail