Бабиците се кладеле дека се близнаци, но не го очекуваа ова

babici.jpg

Во породилната сала бабиците се обложувале дека ќе бидат сведоци на раѓање на близнаци. Но, во болницата во Горно Милановци кај Чачак, Србија, во вторникот вечер се роди само едно здраво машко дете.

Се работи за редок случај, бидејќи момчето е родено тешко 5.900 грама и долго 64 сантиметри.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail