Бесплатни обуки за започнување сопствен бизнис (АППРСМ)

Besplatni-obuki-za-zapochnuvanje-sopstven-biznis-APPRSM.png

Бесплатни обуки за започнување сопствен бизнис (АППРСМ)

Драги студенти и алумни, 
Ве покануваме во месец септември на Обуките за започнување сопственбизнис во организација на Агенција за поддршка на претприемништвото на Република Северна Македонија и Entrepreneurship and Leadership Development Institute (ELDI) дел од Универзитет Американ Колеџ Скопје UACS Skopje , да земете бесплатно учество и се стекнете со знаење и искуства за започнување сопствен бизнис од страна на реномираните обучувачи од приватниот сектор.

Сите учесници добиваат материјали и СЕРТИФИКАТ за завршена обука.Обуката е финансиски поддржана од АППРСМ.

Бројот на учесниците поради мерките и протоколите е ограничена на 25 учесници, побрзајте, пријавете се!
Пријавување на ФБ, на мобилен 070 22 66 66 или [email protected]

Распоред на обуките по термини на следните линкови:
– Охрид, 22 септември, 11 часот
 Прилеп, 23 септември, 1о часот
– Гостивар, 24 септември, 10 часот
– Виница, 28 септември, 11 часот
– Велес, 29 септември, 10 часот 

Се гледаме.

Извор: UACS

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail