Библиотека во Бијељина за 7 часа доби 7 000 нови членови

book_1573638862-768x432.jpg

Библиотеката Филип Вишњиќ од Бијељина само за еден ден доби 7000 членови.

Причина за тоа е големиот попуст кој библотеката го организираше по повод „Денот на библиотеката“.

Од 2012 година, Народната библотека Филип Вишњич еден ден во ноември организира големи попусти, а тоа придонело оваа библиотека да биде една од најуспешните во Босна и Херцеговина.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail