Бонсаи черепи на „Jack of The Dust“

133587548.jpg

Компанијата „Jack of The Dust“ ги претстави бонсаи-черепите „Spring Bonsai Mountain Skull“, што се дизајнирани од страна на уметникот Ендру Фирт.

Склуптурите се рачно изработени и во целост се вештачки, а декорирани се со бонсаи дрво и мов.

Креирани се од ПВЦ пластика и базирани се на калап од вистински човечки череп.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail