Бразилката Рибиеро во градник што чини 1,8 милиони фунти

lais.jpg

Градникот е направен од злато и 6.000 парчиња скапоцени камења, а за неговата изработка била потребни 350 часа.

Бразилската манекенка Лаис Рибиеро прошета по пистата во градникот „Градникот фантазија“ вреден 1,8 милиони фунти.

Градникот е направен од злато и 6.000 парчиња скапоцени камења, а за неговата изработка била потребни 350 часа. Меѓу скапоцените камења биле дијаманти, жолти сафири и син топаз кои го краселе скапиот градник.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail