Бразилскиот монах: „Ракот се лекува, мојот рецепт им помогна на многумина“

romano-zago-1.jpg

Бразилскиот монах, отец Романо Заго, составил посебен препарат за лекување на ракот. За него ви се потребни ало вера, мед и алкохол.

Овој рецепт успешно се шири во светот, наспроти притисокот и лобистичката моќ на фармацевската индустрија бидејќи монахот го запишал во својата книга „Од воздухот може да оздравите“.

Потребно ви е:

35 дкг свежи листови од алое вера, 6 големи лажици алкохол – рум, ракија или виски, 50дкг природен мед.

Со сува крпа исчистете ги листовите и отстранете ги игличките од краевите, а потоа искинете го на парчиња без лупење. Ставете ги во блендер, додајте мед и алкохол. Треба да ги миксирате додека не добиете еднолична смеса. Препаратот не е потребно ниту да се вари ниту да се цеди.

Зимајте по една лажица, трипати на ден, половина час пред оброк. Потрошете ја смесата до крај, а препаратот подготвен чувајте го во фрижидер.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail