Бујар Османи на Фејсбук објави дека ќе има 125 вработувања во државни институции

bujar-osmani-696x396.jpg

Вицепремиерот Бујар Османи на својот Фејсбук профил сподели објави од огласи за тоа каде сѐ има отворени работни места и ќе се реализираат вработувања.

Тој сподели објави за огласи за вработување во АРМ, министерства и други државни институции. Се работи за 125 места во АРМ, 3 во МОН, 34 во Централен регистар, 8 во Влада, 9 во Државен архив, 22 места во Завод за статистика и во други Осдржавни институции. Огласите деновиве се објавени и во медиумите.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail