Чај кој помага при отежнато варење

timthumb-6.jpg

Една од ароматичните билки која ќе ви помогне да ги ублажите или избегнете дигестивните тегоби е анасонот.

Анасонот традиционално се користи за отежнетото варење и тегобите како што се мачнините, надуеноста и грчевите во стомакот, кои можат да се јават по обилните оброци, мрсната храна или слатките.

За да подготвите чај од анасон потребно е една лажичка семки од анасон (по можност мелени) да ја прелиете со два децилитри зовриена вода.

Оставете ја да отстои три до пет минути и потоа процедете ја.

Овој чај е најдобро да се конзумира по оборците, два до три пати дневно.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail