Чаша црно вино – Помага за еден од најголемите здравствени проблеми

CHasha-crno-vino-Pomaga-za-eden-od-najgolemite-zdravstveni-problemi.jpg

Чаша црно вино – Помага за еден од најголемите здравствени проблеми

Чаша црно вино многу помага за нашето здравје.

Црното вино е супер кога се пие ограничено, само една чаша на ден помага за здрав живот, а особено позитивно влијае на срцето.

Ќе ви биде здраво срцето и кардиоваскуларниот систем, а тоа го потврдиле многу истражувања низ светот, а последното доаѓа од ФРанција.

Виното го поттикнува и хормонот на среќата.

Извор: kurir.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail