1529582746_362834_1-640x427.jpg

Доколку во текот на денот се напиете барем еднаш чолја чај, ќе си направите голема услуга. Нека тоа стане ваша здрава навика.

Еве зошто е добро да пиете чај:

1. Штити од настинки;

2. Има помалку кофеин од кафето;

3. Ни обезбедува цврсти и здрави коски;

4. Самиот ритуал на пиење чај ни дава одлична можност да се опуштиме и дружиме со пријателите.

Чаевите Good morning и Detox во својот состав содржат корен од ѓумбир и лист од зелен чај. Познато е дека овие компоненти содржат екстремно силни антиоксиданси, а останатите состојки му помагаат на телото во борбата против слободните радикали, го забрзуваат топењето на масното ткиво, имаат против воспалително дејство, и заштитно делуваат на функцијата на црниот дроб и внатрешните органи.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail