Четири симптоми кои укажуваат дека вашето тело е полно со токсини

4-simptomi.jpg

Поради неправилната исхрана и недоволната физичка активност, токсините остануваат заробени во телото и ги забавуваат неговите природни функции.

Еве неколку знаци дека тоа Ви се случува и Вам.

Физиолошки потреби

Честото посетување на тоалетот е едноставен показател дека Вашето тело е полно со отрови. Сепак, ова е еден од најдобрите начини на кој отровите излегуваат од телото, инаку тие ќе се вратат во крвотокот и ќе предизвикаат проблеми. Затоа, пијте што повеќе течности и пробиотици, со цел да го подобрите дигестивниот систем и уринарните функции.

Непријатен здив

Причина за непријатниот здив се бактериите во Вашата уста или неможноста на Вашиот желудник и црн дроб да ги обработат сите токсини. За да го решите овој проблем, секој ден чистете го Вашиот јазик од наталожените слоеви.

Ви сметаат одредени мириси

Доколку Ви пречи некој парфем, чад или други ароми, веројатно имате проблем со црниот дроб кој не е во состојба да се ослободи од токсините и поради тоа Вашите сетила се чувствителни и секој мирис може да Ви предизвика главоболка.

Прекумерна тежина

Проблеми со хормоните, лошата исхрана и премногу токсини во крвта доведуваат до таложење на на масните наслаги и прекумерна тежина. Ненадејното дебелеење укажува дека е време да го исчистите Вашиот организам.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail