Чиста вода за пиење за пет минути

Уредот Community Chlorine Maker користи сол, вода и електрицитет за да им обезбеди чиста вода за пиење и на најсиромашните нации во светот. На овој начин може да се третираат дури 200 литри вода за само 5 минути.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail