Чудо во Ерусалим – знак од небото: Во времето на отворањето на Христовиот гроб затрубеле ангели! (видео)

nebo-Jerusalim-jt.jpg

Во Храмот Христовиот Гроб во Ерусалим во тек е извршување реставраторски работи за заштитата на гробот.

По тој повод, научници и археолози кои вршат обнова на гробот на Исус Христос ја тргнале заштитната плоча од каменот на која лежело телото на Христос.

Целта на оваа акција е да се заштити храмот од верниците кои си земаат поврзани парчиња од моштите, со што го осквернуваат светиот град.

Во моментот кога археолозите го отвориле гробот на Христос се појавил чуден феномен на небото, и се слушнале звуци кои потсеќаат на труба.

Погледнете го видеото:

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail