CONTENT WRITER

CONTENT-WRITER.jpg

CONTENT WRITER

Доколу сте млади и амбициозни, имате желба за учење нови работи и одлично го познавате англискиот јазик овој оглас е за вас.

Отворени позиции: 1

Потребни вештини:

  • Одлично познавање на англиски јазик
  • Одлично изразување и пишување на англиски јазик
  • Интерес во областа на Дигитален Маркетинг и желба за учење

Работно искуство не е потребно.

Работата е далечинска

Надомест: 15000 ден.

Доколку имате досега пишувано текст на англиски јазик и е објавен некаде ке се смета за предност ( испратете линкови од пост објавен на веб страница)

Испратете кратка биографија и пример од претходна работа на [email protected] или аплицирајте на kariera.mk.

Извор: kariera.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail