CzechCollege со седиште во Прага, објавува оглас за аплицирање за можност за стипендија или грант

study-in-prague.gif

CzechCollege со седиште во Прага, објавува оглас за аплицирање за можност за стипендија или грант во висина до 40% од школарината за следните академски програми:

 

  • Додипломски и постдипломски студии од олбаста на Бизнис администрација
  • Додипломски студии во областа на ИТ 
  • Специјалистичка програма за медицински сестри, медицински науки.
Czech College e приватна високо образовна институција која е акредититрана како во Чешка така и во USA.
Со најниска школарина од само 2450еу годишно, ниски животни трошоци и студентски дом од само 115 еу, студентска работна виза како и едноставен и достапен приемен процес Czech College е брзорастeчка образовна институција,
Повеќе информации можете да добиете на :
А за резеравaција на бесплатна информативна сесија јавете се на 078/218-278.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail