Дали можете да пронајдете 16 кругови на оваа фотка?

krugovi.jpg

Оваа оптичка илузија ќе ве натера да гледате а да не знаете што барате. А кога ќе видите ќе сфатите колку било лесно.

Задачата е да се најдат 16 кругови на оваа фотка.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail