Дали сте знаеле дека ПВЦ прозорите имаат зимски и летен режим – Еве како да го подесите

pv.jpg

Во различни временски периоди потребно е да се промени начинот на користење на прозорите. ПВЦ прозорите и вратите се најчест избор, бидејќи е најлесно да се подесат. Но, за време на вградување мајсторите не ги кажуваат важните работи, кои ќе бидат корисни во екстремно ладните денови.

Едноставно отворете го прозорот и пронајдете ја завртката на страната каде што се наоѓа рачката и свртете ја навнатре.

Кога мајсторите ги поставуваат прозорите најчесто ги оставаат на стандарден режим, односно на средина.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail