Дали знаете како функционира процесорот?

090053kmielsk.jpg

Ова информативно видео на поедноставен начин ќе ви помогне да сфатите и да дознаете како работи најважниот дел на компјутерот. Објаснувањето освен процесорот, спомнува и елементи како RAM, аритметичко-логичка единица и register.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail