Dance alone – Јана Бурческа, Евровизија 2017

Јана Бурческа е девојката која ќе не претставува во Киев оваа година на Евровизија 2017. Насловот на песната е Dance alone. Двете полуфинални вечери ќе се одржат на 9-ти и 11-ти мај, а големото финале на 13-ти мај. Ваше е да дадете коментар дали ви се допаѓа и дали конечно ќе освоиме високо место

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail