Дава повеќе енергија и од кафето: Утринска навика од 90 секунди !

dava-povekje-energija-i-od-kafeto-utrinska-navika-od-90-sekundi-01.jpg

Ако секое утро водите борба со расонувањето и без пиење на првото кафе не можете да си го замислите денот, овој едноставен трик е вистинската работа за вас.

Овој мал едноставен трик ќе ве разбуди за 90 секунди и ќе ви даде доволно енергија за да почнете да функционирате уште рано наутро…

Иако нема ништо подобро од жежок туш, наутро сепак, најдобро е да се туширате со постудена вода, бидејќи топлата вода повторно ве заспива, а студениот млаз предизвикува будење на умот.

Па, следен пат кога ќе се туширате рано наутро обидете се наизменично да се туширате со топла и студена вода, по 30 секунди за секој млаз вода (топла – студена – топла).

Наизменичната промена во температурата ќе ве расони и пред да го испиете првото кафе.

Викторија Бекам вели дека заради оваа утринска навика има повеќе енергија во текот на денот и полесно се расонува.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail