Дебата за иднината на Еразмус плус програмата

132467008.jpg

Претставници на институции, училишта, универзитети, институти, невладини организации, стопански комори и други правни лица денеска во Скопје ќе дебатираат за иднината на Еразмус плус програмата.

Дебатата „Иднината на Еразмус плус“ се одржува со цел македонските корисници на Еразмус плус да може да претстават неколку добри пракси од својата работа, но и да дебатираат за иднината и како би сакале да ја видат идната Европска програма после 2020 година.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail