strslen-1.jpg

Во овој период од годината зачестени се убоди од инсекти.

Осумдесет и седум годишниот М.М. од село близу Прокупље преживеал три убоди од стршлен во истиот момент, но се наоѓа во добра состојба.

Како што потврдила Итната медицинска помош од Прокупље, стршленот два пати го погодил М.М. во глава, а еднаш во рака.

-Откако му е укажана лекарска помош беше препратен на понатамошна дијагностика, потврдил доктор од Итната помош.

Тој додал дека овие денови поради бербата на вишњи зачестени се алергиските реакции по убоди од инсекти.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail