Дедо Мраз може да заработи повеќе одошто мислите

20161220160713.jpg

Да се глуми Дедо Мраз само навидум изгледа лесно.

Освен да се облече костум, потребно е да се има смисла за хумор и да се анимираат децата со часови.

Сепак, на крајот тие се наградени за својот труд, а Бизнис Инсајдер пишува дека  Дедо Мраз може да заработи од 10.000 до 60.000 долари во сезона.

Компанијата Иконик група ангажира по 6.000 Дедо Мразовци, фотографи и помагачи за празниците.

Се покажа дека фотографирање со Дедо Мраз може да биде добар бизнис.

Приходите од оваа работа во еден трговски центар на Запад може да се бројат во милиони долари.

Во странство постојат и школи за тоа како може да се биде совршен Дедо Мраз.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail