Дејвид Блејн: Лет со балони на 7.600 метри

Dejvid-Blejn-Let-so-baloni-na-7.600-metri.jpg

Дејвид Блејн: Лет со балони на 7.600 метри

Илузионистот познат по перформансите со кои ја тестира издржливоста, леташе над пустината во Аризона прикачен на балони исполнети со хелиум.

Летот беше емитуван на YouTube.

Блејн е познат по настапите во кои ги поместува границите на издржливост на човечкото тело – помина два дена во ледена коцка, а исто така дозволи да го „закопаат“, а потоа откопаат.

Извор: denesen.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail