Дел од Скопје утре без струја!

bez-struja.jpg

ГОЛЕМ ДЕЛ ОД ГРАЃАНИТЕ НА СКОПЈЕ УТРЕ БЕЗ СТРУЈА!

Без струја утре од 8:15 до 14 часот ќе останат корисниците од населба Ќерамидница, фирмата Авто Гума и фабрика САНОС, а од 8:30 до 15 часот КАМ Маркет во „Ѓорче Петров“ и Пензионерскиот Дом „Ѓорче Петров“.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје без електрична енергија од 9 до 12 часот ќе останат дел од бул. „Видое Смилевски- Бато“ број 41 и дел од корисниците од бул. АСНОМ- броевите 38, 42, 44, 48 и 50, од 9 до 15 часот дел од ул. Злетовска, дел од ул. Брсачка Буна како и дел од ул. Нов Живот и од 9:30 до 15 часот дел од корисниците од село Крушопек, Горно Нерези и дел од Средно Водно.

 

 

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail