Делегација од фондот „Руски мир“ во посета на Рускиот центар при УКИМ

ukim.jpg

Делегација од фондот „Руски мир“ предводена од извршниот директор Владимир Вјачеславович Кочин ќе престојува во посета на Рускиот центар при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје.

За време на посетата денеска Кочин ќе предаде донација од 1100 книги за Рускиот центар и ќе ја отвори библиотеката која ќе работи во рамки на Центарот.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail